وقتی به روانشناس فکر می کنید بلافاصله تصویری از شخصی را که صبور است ، شنونده خوبی دارد و دلسوزی زیادی دارد به ذهن متبادر می کنید. گرچه این ویژگی های مهمی است که باید برای داشتن یک روانشناس خوب در اختیار داشته باشید ، ویژگی های مهم دیگری نیز وجود دارد که فرد باید برای تبدیل شدن به یک روانشناس موفق داشته باشد. بنابراین ، مهمترین ویژگیهای شخصیتی برای ادامه این حرفه چیست؟ طبق دفترچه شغلی دفتر کار ایالات متحده ، هفت ویژگی و مهارت برای تبدیل شدن به یک روانشناس عالی وجود دارد.

روانشناسان باید مهارت های تحلیلی داشته باشند

برای اینکه هر متخصص بهداشت روان به مشتریان خود کمک کند ، باید بتواند استنباط کند ، اطلاعات جمع آوری شده را مورد بررسی قرار دهد. روانشناس بودن چیزی فراتر از گوش دادن به مشکلات مردم است. آنها باید اطلاعات مربوط به فرد یا خانواده را که به دنبال کمک هستند جمع آوری کنند و از این اطلاعات برای ایجاد راه حل برای تغییر استفاده کنند.

روانشناسان باید مهارت های ارتباطی داشته باشند

یکی از مهمترین مهارتهایی که روانشناس باید داشته باشد ، مهارتهای ارتباطی خوب است. آنها باید بتوانند با مشتری ، سایر متخصصان بهداشت روان و پزشکی ، کارمندان و سایر افراد مهم ارتباط برقرار کنند. آنها باید بتوانند افکار و برنامه های عملی خود را به طور مثر برقرار کنند.

روانشناسان باید مهارت های مشاهده ای داشته باشند

بیشتر تمرینات روانشناختی فراتر از گفتگو و انجام مشاهدات دقیق است. اکثر روانشناسان می توانند صرفاً با مشاهده تعاملات آنها ، اطلاعات زیادی در مورد یک فرد یا خانواده جمع کنند. مواردی مانند زبان بدن ، حالت های چهره و طرز رفتار می توانند داستان بسیار بزرگتری از کلمات را بیان کنند.

روانشناسان باید صبر داشته باشند

برای اینکه یک متخصص سلامت روان باشید ، باید صبر زیادی داشته باشید. در بسیاری از موارد شما به افراد کمک می کنید تا از طریق مسائل چالش برانگیز کار کنند ، که این ممکن است زمان زیادی را صرف کند. مهم است که به مشتری اجازه دهید با سرعت خود کار کند و این می تواند یک کار دشوار باشد بدون پشتکار زیاد.

روانشناسان باید مهارت های مردم را داشته باشند

از آنجا که رشته روانشناسی هر روز کار با مردم را در بر می گیرد ، داشتن مهارت های خوب و م peopleثر در افراد ضروری است. تبدیل شدن به یک روانشناس عملی یک حرفه برای افرادی است که دوست دارند مستقیماً با دیگران کار کنند.

روانشناسان باید مهارت های حل مسئله را داشته باشند

در بسیاری از مواقع ، افراد و خانواده ها از روانشناس کمک می گیرند زیرا آنها مهارت لازم برای حل مشکلاتی را که به تنهایی تجربه می کنند ندارند. به همین دلیل است که یک روانشناس باید مهارت حل مسئله عالی داشته باشد. بعضی اوقات راه حل مشکلات ساده است اما در بسیاری از موارد دستیابی به راه حل خلاقیت و نبوغ لازم را خواهد داشت.

روانشناسان باید از قابلیت اعتماد برخوردار باشند

آخرین کیفیت لازم قابل اعتماد بودن است. اگر مشتری احساس کند که نمی تواند به متخصص بهداشت روان خود اعتماد کند ، هیچگاه رابطه خوبی وجود نخواهد داشت. ایجاد رابطه بین مشتری و پزشک تنها راه ایجاد یک رابطه درمانی مطمئن و موثر است.

در حالی که این ویژگی ها برای تبدیل شدن به روانشناس ضروری هستند ، ویژگی های دیگری وجود دارد که یک پزشک برجسته را ایجاد می کند. مواردی مانند همدلی ، احترام ، شهود خوب و مهارت های پرورش همه مواردی است که کاندیدای ایده آل برای روانشناسی شدن است. اگر این مهارت ها و ویژگی هایی است که در اختیار دارید ، ممکن است بخواهید مسیرهای مختلفی را که می توانید با مدرک روانشناسی دنبال کنید ، بررسی کنید.

مشخصات روانشناس خوب

دانستن اینکه چه ویژگی هایی در روانشناس بیشترین اهمیت را دارد می تواند بسیار ارزشمند باشد - خواه به دنبال درمان هستید ، یا در حرفه روانشناسی کاوش می کنید یا هر دو. خصوصیات شخصی ممکن است ذاتی یا اکتسابی باشد. روانشناسان موفق دارای بسیاری از خصوصیات بین فردی هستند که شما در یک دوست ، مربی یا مربی به دنبال آنها هستید. آنها گرم ، قابل دسترسی ، تشویق کننده و برای موفقیت شما سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این ، روانشناسان برای مشاوره به مشتریان نیاز به آموزش و مدارک مناسب دارند.

 

اشتیاق برای یادگیری

تعهد به یادگیری مادام العمر ویژگی یک روانشناس صالح است. از آنجا که ایده ها و رویکردهای درمانی جدید به طور مداوم ظاهر می شوند ، روانشناسان باید با شرکت در سمینارها ، بررسی یافته های تحقیق مبتنی بر مدارک و مشاوره با همکاران ، در جریان حرفه خود قرار گیرند. اگر روانشناس آمادگی کافی برای کار با نوع خاصی از مشتری یا موقعیت را نداشته باشد ، تمایل به کمک به مردم می تواند نتیجه معکوس دهد. مشاوره نامناسب یا تشخیص نادرست می تواند به مشتری آسیب جدی برساند. روانشناسان باید خودآگاهی داشته باشند تا مناطقی را که نیاز به آموزش بیشتری دارند تشخیص دهند.

یکدلی

روانشناسان همدلی و نگرانی واقعی را از خود بروز می دهند. آنها متوجه تفاوت های ظریف در تن صدا و زبان بدن می شوند. مهارت هایی مانند گوش دادن فعال و تأمل ، مشتری را به اشتراک افکار ، احساسات و عقاید سرکوب شده ترغیب می کند. روانشناسان درک و پذیرش احساسات قدرتمند تخلیه شده را برقرار می کنند. آنها هنگام کار با مشتری های زندانی ، مانند مجرمان جنسی ، واکنش ها و احساسات خود را مدیریت می کنند تا آنها را درک کنند و تغییر ایجاد کنند.

 
 

توانایی حل مسئله

گرچه وسوسه انگیز است ، اما روانشناسان در برابر خواست مشاوره مقاومت می کنند. در عوض ، آنها با صبر و حوصله منتظر باز شدن مشتری ، شناسایی مشکلات و بیان دلایل نارضایتی از شرایط زندگی هستند. انگیزه با اشاره به عدم اختلاف بین اهداف مشتری و رفتار ناصحیح او برانگیخته می شود. اهداف مورد بحث قرار گرفته و یک برنامه درمانی با تشریح مراحل بعدی درمان تدوین شده است.

مرزهای مناسب

روانشناسان مرزها را رعایت می کنند و هرگز از مرز روابط حرفه ای و درمانی عبور نمی کنند. آنها فاصله شخصی مناسب را حفظ می کنند. بعد از ساعتها که روانشناس در دسترس نیست ، به مشتریان دستورالعمل کمک می دهند. روابط عاشقانه با مشتریان هرگز به دلیل اختلاف قدرت ، قوانین اخلاقی و قوانین استثمار جنسی منع چنین اقداماتی مورد توجه قرار نمی گیرد.

امانت

مشتریان این اطمینان را دارند که آیا یک روانشناس قابل اعتماد است یا خیر. روانشناسان نشان می دهند با تأکید بر محرمانه بودن می توان به آنها اعتماد کرد. به عنوان بخشی از مصرف اولیه ، مشتریان از حقوق حفظ حریم شخصی خود مطلع می شوند و از هرگونه استثنا احتمالی در مورد رازداری ، از جمله تهدیدات صدمه قریب الوقوع برای خود یا دیگران ، مطلع می شوند. روانشناسان به مشتریانی که آزادانه در اشتراک افکار و احساسات خود بدون قضاوت عمل می کنند ، اطمینان می دهند. بازخورد به مشتریان سازنده و حمایت کننده است.

صبر

روانشناسان واقع گرایانی هستند که تشخیص می دهند رفتارهای طولانی مدت و ناسازگار را نمی توان به سرعت یاد گرفت. آنها به جای اینکه به مشتری بگویند چه چیزی را تغییر دهد و چگونه آن را تغییر دهد ، آنها با حوصله مشتری را در روند کشف خود راهنمایی می کنند. آنها می پذیرند که پیشرفت غیرخطی است و عقب ماندگی ها معمول است. مشتریان عصبانی یا مقاوم قبل از آمادگی برای تغییر مجبور یا دستکاری نمی شوند.

هسته اخلاقی جامد

روانشناسان اخلاقی استانداردهای تعیین شده توسط هیئت مجوز ایالتی روانشناسی و کد اخلاقی انجمن روانشناسی آمریکا را درونی می کنند. آنها گشودگی ، صداقت و شفافیت را نشان می دهند. همه چیز ، از مشاوره به مشتریان گرفته تا نوشتن یادداشت های پرونده ای تا صورتحساب بیمه ، کاملاً ناراحت کننده است. رفتارهای روانشناسان اخلاقی با نگرش ها و ارزش های اعلام شده خود سازگار است.

حساسیت بین فرهنگی

خودآگاهی و تعهد به تنوع نمونه ای از یک روانشناس موثر است. یک روش برش کوکی برای تشخیص و درمان مشتری در یک جامعه کثرت گرا جواب نمی دهد. روانشناسان آگاه اجتماعی ساختارهای اجتماعی ، مانند نژاد ، قدرت ، امتیاز و ستم سیستمی را درک می کنند. آنها تعصبات شخصی خود را تشخیص داده و با آن مقابله می کنند در حالی که تلاش می کنند در عمل خود منصفانه ، عادلانه ، منصفانه و شامل شوند.