• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

معروف ترین روانشناسان تاریخ

روانشناسی به عنوان یک علم قدیمی و پر تحقیق دانشمندان زیادی را به خود جذب کرده است. از فلاسفه ی باستان مانند افلاطون و سقراط و کنفوسیوس تا زیگموند فروید.در ادامه معروف ترین آنان را معرفی می کنیم.

The Story and Mind of Sigmund Freud – Brewminate

زیگموند فروید

زیگموند فروید متولد ؛ 6 مه 1856 - 23 سپتامبر 1939یک متخصص مغز و اعصاب اتریشی و بنیانگذار روانکاوی ، یک روش بالینی برای درمان آسیب شناسی روانی از طریق گفتگو بین یک بیمار و یک روانکاو. 

فروید از پدر و مادر یهودی گالیسیایی در شهر فرایبرگ موراویایی ، در امپراتوری اتریش به دنیا آمد. وی در سال 1881 در دانشگاه وین به عنوان دکتر پزشکی صلاحیت یافت. وی به عنوان دکترای آسیب شناسی اعصاب منصوب شد و در سال 1902 به عضویت یک استاد وابسته درآمد.فروید در وین زندگی و کار می کرد . در اکتبر 1885 ، فروید با یک بورس سه ماهه به پاریس رفت تا با ژان مارتین شارکو ، متخصص مغز و اعصاب مشهور که در حال تحقیق علمی در مورد هیپنوتیزم بود ، تحصیل کند. بعداً او باید تجربه این اقامت را به عنوان كاتالیزوری در جهت دادن او به سمت روانپزشكی پزشکی و دور شدن از حرفه ای كه از نظر مالی كمتر در تحقیقات مغز و اعصاب بود ، یادآوری كرد.  چاركوت در مطالعه هيستري و حساسيت به هيپنوتيزم تخصص داشت ، كه بطور مكرر با حضور در صحنه و در مقابل تماشاگران با بيماران نشان مي داد. در 1938 ، فروید برای فرار از آزار و اذیت نازی ها ، اتریش را ترک کرد. وی در سال 1939 در تبعید در انگلستان درگذشت.

B.F. Skinner (Psychologist Biography) - Practical Psychology

بی.اف. اسکینر


بورهوس فردریک اسکینر (20 مارس 1904 - 18 آگوست 1990) روانشناس ، رفتار شناس ، نویسنده ، مخترع و فیلسوف اجتماعی آمریکایی بود. وی از سال 1958 تا زمان بازنشستگی در 1974 استاد روانشناسی در دانشگاه هاروارد بود.

با اعتقاد به اینكه اراده آزاد به عنوان یك توهم محسوب می شود ، اسكینر عمل انسان را به عواقب اقدامات قبلی وابسته می داند ، نظریه ای كه وی آن را به عنوان اصل تقویت بیان می كند: اگر عواقب ناشی از یك عمل بد باشد ، احتمال زیادی وجود ندارد كه عمل انجام نشود تکرار شده اگر عواقب خوب باشد ، احتمال تکرار عمل قویتر می شود.

اسکینر تجزیه و تحلیل رفتار ، به ویژه فلسفه رفتارگرایی رادیکال را توسعه داد و تجزیه و تحلیل تجربی رفتار ، مکتبی از روانشناسی تحقیقات تجربی را بنیان نهاد. وی همچنین با در نظر گرفتن سرعت پاسخ به عنوان موثرترین اندازه گیری قدرت پاسخ ، از شرطی سازی عملیاتی برای تقویت رفتار استفاده كرد. برای مطالعه تهویه مطبوع ، او اتاق تهویه مطبوع (معروف به Skinner Box) را اختراع کرد  و برای اندازه گیری میزان ضبط کننده تجمعی را اختراع کرد. با استفاده از این ابزارها ، او و چارلز فارستر تأثیرگذارترین اثر تجربی اسكینر را تهیه كردند كه در كتابشان برنامه های تقویت (1957) آمده است.

Jean Piaget | Biography, Theory, & Facts | Britannica

ژان پیاژه

ژان پیاژه  9 آگوست 1896 - 16 سپتامبر 1980 یک روانشناس سوئیسی بود که به خاطر کارهایش در مورد رشد کودک مشهور بود. نظریه رشد شناختی و دیدگاه معرفت شناختی پیاژه را "معرفت شناسی ژنتیکی" می نامند. 

پیاژه اهمیت زیادی در آموزش کودکان قائل بود. وی به عنوان مدیر دفتر بین المللی آموزش ، در سال 1934 اعلام كرد كه "فقط آموزش قادر است جوامع ما را از سقوط احتمالی ، چه خشونت آمیز و چه تدریجی نجات دهد."  نظریه رشد كودك وی در آموزش پیش از خدمت مورد مطالعه قرار می گیرد. برنامه ها. مربیان همچنان از استراتژی های مبتنی بر ساختارگرایی استفاده می کنند.

پیاژه مرکز بین المللی معرفت شناسی ژنتیک را در سال 1955 و در حالی که در هیئت علمی دانشگاه ژنو بود در ژنو ایجاد کرد و این مرکز را تا زمان مرگ در سال 1980 هدایت کرد.  تعداد همکاری هایی که تأسیس آن امکان پذیر بود و تأثیر آنها در نهایت منجر به این شد که در ادبیات علمی از این مرکز به عنوان "کارخانه پیاژه" نام برده شود.

به گفته ارنست فون گلاسفرفلد ، ژان پیاژه "پیشگام بزرگ نظریه سازه گرایی دانستن" بود. سپس این امر منجر به ظهور مطالعه توسعه به عنوان زیرشاخه اصلی روانشناسی شد. در پایان قرن بیستم ، پیاژه پس از B. F. Skinner به عنوان روانشناس پر استناد در آن دوران دوم شد