• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

روانشناسی بالینی 


روانشناسی بالینی ، علم و نظریه را با عمل ادغام می کند. روانشناسی در سطح بالینی شامل استفاده از یافته های علمی در تلاش برای درک ، پیش بینی و تسکین پریشانی یا اختلال عملکرد در بیماران است تا بتواند بهزیستی و رشد فردی آنها را ارتقا دهد. روانشناسی بالینی تمام جنبه های عملکرد انسان را بررسی می کند ، از جمله جنبه های بیولوژیکی ، روانشناختی ، فکری ، عاطفی و رفتاری.

روانشناسی بالینی شامل ارزیابی روانشناختی و روان درمانی است ، اگرچه پزشکان ممکن است تخصص خود را در زمینه شهادت پزشکی قانونی ، تحقیق و آموزش ، و سایر افراد ، به من بدهند.

کار روانشناسان بالینی شامل موارد زیر است:

با توجه به هر تعداد تشخیص و مداخله
درک مسائل آسیب شناسی روانی و بهداشت روان در طول عمر
ارزیابی بیماران با تلفیق داده ها با معیارهای ارزیابی استاندارد
مشاوره با متخصصان این حوزه در مورد آسیب شناسی روانی
مشغول تحقیق و بررسی داده های علمی و مطالعات تحقیقات روانشناختی
روانشناسی رشد (روانشناسی بالینی کودک)
روانشناسی رشد شامل تغییرات روانشناختی است که در طول عمر ، از بدو تولد تا مرگ اتفاق می افتد ، گرچه این حوزه از روانشناسی در ابتدا بیشتر به دوران نوزادی و کودکی متمرکز بود. دامنه روانشناسی رشد شامل فاکتورهای روانشناختی است که در طول زندگی تغییر می کنند ، مانند مهارت های حرکتی ، حل مسئله ، کسب زبان و شکل گیری هویت ، و غیره.

روانشناسان رشد ممکن است چگونگی تأثیر ساختارهای ذهنی بر یادگیری ، تأثیر عوامل محیطی بر رشد ، یا تکامل ویژگی های فرد را بررسی کنند. در مقیاس بزرگتر ، روانشناسی رشد سعی در توضیح تغییرات در فرهنگ یا جمعیت در طول زمان دارد.

تحقیقات روانشناسان رشد ، شامل موضوعاتی از جمله:

رشد عصب شناسی
رشد عاطفی و اجتماعی
رشد شناختی-فکری
بدست آوردن مهارت زبانی
روانشناسان رشد اغلب در محیط های دانشگاهی ، کلینیک ها ، مدارس و بیمارستان ها کار می کنند.

روانشناسی شناختی
روانشناسی شناختی چگونگی یادگیری ، نحوه برقراری ارتباط و نحوه تفکر را در میان دیگران بررسی می کند. بنابراین ، این رشته روانشناسی شامل درک فرآیندهای ذهنی درونی است ، مانند

ادراک
استدلال کردن
زبان
تصمیم گیری
حافظه
توسعه مفهومی
هسته اصلی روانشناسی شناختی شامل مطالعه هوش - یا نحوه کسب اطلاعات ، پردازش و ذخیره اطلاعات توسط افراد است. مطالعه معاصر روانشناسی شناختی شامل مشاهده مغز به عنوان یک سیستم محاسباتی پیچیده است.

روانشناسی قانونی
روانشناسی قانونی یکی از زمینه های روانشناسی است که سریعاً رشد می کند. این شامل اعمال اصول روانشناختی در تحقیقات جنایی و قانون است. روانشناسان دادگستری کار خود را در دادگاه های کیفری و مدنی انجام می دهند و در کنار وکلا ، مجرمان ، خانواده ها و شاهدان و در محیط هایی مانند مراکز توان بخشی ، زندان ها و زندان ها و بخش های پلیس کار می کنند.

روانشناسان پزشکی قانونی همچنین ممکن است کار خود را بر روی تحقیقات ، کار در کالج ها ، دانشگاه ها و سازمان های دولتی متمرکز کنند ، جایی که آنها تعامل رفتار انسان در جرم شناسی و سیستم حقوقی را بررسی می کنند.

کار روانشناسان پزشکی قانونی اغلب شامل موارد زیر است:

ارائه شهادت دادگاه
انجام ارزیابی های روانشناختی
انجام ارزیابی به دستور دادگاه
رسیدگی به نیازهای بهداشت روان زندانیان (غربالگری ، گروه های درمانی ، دوره های بستری و غیره)
مشاوره با کارمندان زندان ، وکلای زندانیان ، سیستم های دادگاه و وکلای دادگاه
ارائه خدمات مشاوره ای یا مدیریت بحران برای ادارات پلیس
روانشناسی شغلی (روانشناسی صنعتی - سازمانی)
روانشناسی شغلی (که معمولاً روانشناسی صنعتی-سازمانی (I-O) نامیده می شود) نحوه عملکرد سازمانها و نحوه رفتار و عملکرد افراد در آن سازمانها را مطالعه می کند. هدف نهایی روانشناسی شغلی اطمینان از کارایی و رضایت مطلوب در بین کارگران یا گروههای کارگری است.

روانشناسان شغلی معمولاً خدمات خود را به شرکتها یا سازمانهای بزرگ ارائه می دهند. صاحبان شرکت ها و مدیران سطح بالا معمولاً با کمک روانشناسان شغلی ، معمولاً به عنوان مشاور ، می توانند مشکلات خاص یا گسترده ای را در رابطه با حفظ کارمندان ، روحیه شرکت یا کارایی کلی حل کنند.

رهبران مشاغل ممکن است در رابطه با هر تعداد از مسائل مربوط به تجارت ، مانند توسعه سازمان یا آموزش رهبری ، به دنبال کمک باشند ، یا ممکن است در دوره های تغییر ، مانند در هنگام ادغام یا ادغام ، از تخصص روان شناسان شغلی استفاده کنند.

عصب روانشناسی بالینی
عصب روانشناسی در ارزیابی و درمان بیماران مبتلا به بیماری های مغزی یا جراحات تخصص دارد. روانشناسان اعصاب درک عمیقی از مغز دارند ، از جمله آناتومی مغز و بیماری های عصبی. این امر باعث شده است که عصب روانشناسی به ویژه در درک و تلاش برای پرداختن به رفتار روانشناختی مرتبط باشد