• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

خصوصیات روانشناس خوب کودک

معمولا در تمامی حوزه ها کار کردن با کودکان می تواند کمی سخت تر از کار کردن با بزرگسالان باشد. کودکان در اولین برخورد با بزرگسالان معمولا احاس غریبی می کنند و طول می کشد تا به یک نفر عادت کنند.

ویژگی های شخصی


برای بچه ها همیشه راحت نیست که در برابر یک غریبه باز شوند ، به خصوص اگر احساس کنند که از آنها جدا شده یا کار اشتباهی انجام داده اند. روانشناسان کودک باید ذاتی ذاتی داشته باشند تا به مردم و به ویژه کودکان در آرامش کمک کنند. این به داشتن حس شوخ طبعی خوب کمک می کند ، که غالباً یک روش مفید برای انتقال حس نزدیک بودن است. شما باید دلسوز ، فهمیده ، صبور باشید و بتوانید بدون گفتگو با بیماران با آنها ارتباط برقرار کنید. یک روانشناس کودک خوب می تواند نقاط قوت و استعداد درونی کودک را ببیند و بر پایه آن بنا کند. شما باید بتوانید با کودکان همکاری کنید و در شنیدن نظرات و ایده های آنها در مورد راه حل های ممکن برای مشکلات آزاد باشید.

What Level of Education Do I Need to Be a Child Psychologist? - Online  Psychology Degree Guide

مهارت ها


بیش از هر چیز ، روانشناسان کودک باید مهارت های ارتباطی کلامی و غیرکلامی بسیار خوبی داشته باشند. هنگام معامله با کودکان ، روانشناسان غالباً برای برقراری ارتباط با بیماران خود از واسطه ای غیر از گفتگو درمانی استفاده می کنند. آنها ممکن است از بازی ، هنر یا موسیقی درمانی به عنوان راهی برای کمک به کودکان برای باز کردن و جستجوی سرنخ هایی درباره احساسات یا مشکلات اساسی استفاده کنند. شما باید مهارت حل مسئله و تجزیه و تحلیل عالی داشته باشید. روانشناسان کودک باید با نکات و سرنخ های خاصی که بیماران آنها ارائه می دهند سازگار باشند و بتوانند مفاهیم عمیق تری را تحریک کنند.

رویکرد چند فرهنگی


روانشناسان خوب کودک باید رویکردی چندفرهنگی در درمان داشته باشند. این به معنای عدم قضاوت در مورد افرادی است که از زمینه های فرهنگی ، قومی یا مذهبی غیر از خانواده خود هستند. به گفته مایکل اونگر روانشناس در مقاله ای برای "روانشناسی امروز" ، روانشناسان کودک باید فرهنگ کودک را بدانند و به آن احترام بگذارند. سوابق فرهنگی کودک می تواند تأثیر شگرفی در نحوه مشاهده او و خانواده اش از انواع خاصی از مشکلات یا رویکردهای درمانی داشته باشد.