• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب کیست؟

مشخصات یک روانشناس خوب چیست ؟یکی از ویژگی های روانشناسان متعهد، ابراز همدردی و همراهی کردن با درمانجو است. درمانجو باید احساس کند که مشاور مشکلات و شرایط او را درک می کند. در این صورت درمانجو خیلی بهتر می تواند مشکلات خود را با درمانگر به اشتراک بگذارد و در نتیجه زوایای اختلال روانشناسی بهتر مشخص می شود. یک روانشناس خوب باید دلسوزانه برای رفع مشکل درمانجو تلاش کند و گره از کار او بگشاید. زمانی که درمانجو دلسوزی مشاور را درک کند و حس کند که مشاور می خواهد به او کمک کند، بسیاری از فشارهای روحی او کاسته خواهد شد.

یک مشاور روانشناس وظیفه درمان را به عهده دارد. درمان اختلالات شخصیتی و بیماری های روانی که دسته بندی مشخص خود را دارند نیز وظیفه یک روانشناس است که میتواند با تشخیص اولیه صحیح و پس از آن مبادرت در درمان مراجع را به سمت بهبود ببرد.

یک روانشناس با تشخیص صحیح میتواند درمان درستی را آغاز کند و مراجع خود را به سمت سلامت روانی و بهبود بکشاند.

مشاور روانشناس در زمینه مشاوره فردی و همچنین زوج یک وظیفه مهم دیگر را هم ایفا میکند، مشاور روانشناس میتواند با راهنمایی دقیق و مهم و بجا افراد را از گمراهی و یا سردرگمی دور کرده و یک راه مناسب و یا یک نگرش و بینش مناسب جلوی پای مراجع خود بگذارد.

مراجعی که همیشه یک بینش داشته و مسیله خود را سالهای سال از یک جهت دیده و هیچ راهی را نمیتواند برای بهبود مسئله خود پیدا کند، لازم است با مشاوره گرفتن از یک روانشناس با مهارت راه جدید تری را امتحان کند و یا بشناسد، که همان تغییر نگرش و ایجاد بینش جدید است. که به وسیله آن هر چند که مسئله هنوز در جای خود باقی است اما با تغییر نگرش یکباره بهبود پیدا میشود.

بهترین روانشناس چه مشخصاتی دارد

بهترین روانشناس کسی است که سلامت روانی افراد را بهبود میبخشد سلامت روان یک فرآیند است که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری میکند یک روانشناس خوب با درک عمیقی که از مشکلات افراد می یابد آنان را به بهترین راه سوق میدهد بهترین روانشناس کسی است که قادر به درک مشکلات افراد و همدلی با آنان و ارائه راهکارهای مناسب در جهت رفع مشکلاتی روحی و روانی مراجعه کنندگان است.

روانشناس چه کاری انجام میدهد.

کاری که روانشناس انجام می دهد از طریق روشهای قابل توجهی بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد ، و به همین ترتیب ، به افراد با مجموعه ای از ویژگیهای خاص نیاز دارد. در اینجا شش ویژگی وجود دارد که دانشجویان روانشناسی باید بر آنها متمرکز شوند. اکنون در دنیایی که به نظر می رسد وارونه شده است ، روانشناسان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز هستند. در یک سبک زندگی مدرن سریع و روانشناسان جهان که به سرعت در حال پیشرفت هستند ، برای سالهای زیادی نقش حیاتی در جامعه را بازی می کنند. نه تنها روانشناسی یک مسیر شغلی با آینده است ، بلکه یک مسیر شغلی است که بسیاری معتقدند آنها را فراهم می کند احساس هدف هیچ متخصص بهداشت روانی نمی تواند ادعا کند کاری که آنها انجام می دهند مهم نیست زیرا کار آنها از طریق روشهای قابل توجهی بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد. بنابراین ، دقیقاً از کسانی که برای حرفه روانشناسی انتخاب می کنند چه چیزی لازم است؟ همانطور که می توانید تصور کنید ، کار از این نوع به افرادی نیاز دارد که در کنار شایستگی های علمی ، برای پیشرفت خود و پرورش حس عمیق خودآگاهی وقت گذاشته اند.

چرا به روانشناس نیاز داریم

 امروزه نیاز به دانش روان‌شناسی بیش از هر زمان دیگر ضروری به نظر می‌رسد اما به دلایلی مثل عدم آشنایی بسیاری از مردم با روان شناس و هزینه های زیاد جلسات مشاوره مراجعه به روان‌شناسان، محتاطانه و مخفیانه صورت گیرد
روان‌شناسی از جمله رشته‌های دانشگاهی است که هر سال فارغ‌التحصیلان بسیاری دارد؛ اما علیرغم بالا رفتن آمار آسیب های اجتماعی مثل طلاق خشونت و… بسیاری از آنان در رشته خود مشغول به کار نمی‌شوند و به ناچار در مشاغل غیر مرتبط فعالیت می کنند که در علم اقتصاد به این نوع فعالیت بیکاری پنهان می گویند
در جامعه ما متاسفانه به سبب ناآگاهی برخی از مردم، تصورات و باورهای نادرستی درباره بسیاری از مشاغل وجود دارد و این مسئله درباره روان‌شناسی پررنگ‌تر است که تعدادی از این باورها ناشی از باورهای غلط گذشته و تعدادی از آن‌ها نیز ناشی از فقر آگاهی و دانش در میان مردم است که البته این باورهای نادرست در زمینه‌های گوناگون نیز به چشم می‌خورد و زمینه‌ساز بسیاری از کج‌اندیشی‌ها و تصمیم‌های نادرست در زندگی بسیاری از ماست.
 

مشخصات روانشناس خوب

مراجعین این اطمینان را دارند که آیا یک روانشناس قابل اعتماد است یا خیر. روانشناسان نشان می دهند با تأکید بر محرمانه بودن می توان به آنها اعتماد کرد. به عنوان بخشی از مصرف اولیه ، مشتریان از حقوق حفظ حریم خصوصی خود مطلع می شوند و از هرگونه استثنا احتمالی در مورد رازداری ، از جمله تهدیدات صدمه قریب الوقوع به خود یا دیگران ، مطلع می شوند. روانشناسان به مشتریانی که آزادانه در به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات بدون قضاوت آزاد هستند ، اطمینان می دهند. بازخورد به مشتریان سازنده و حمایت کننده است.
روانشناسان واقع گرایانی هستند که تشخیص می دهند رفتارهای طولانی مدت و ناسازگار را نمی توان به سرعت یاد گرفت. آنها به جای اینکه به مشتری بگویند چه چیزی را تغییر دهد و چگونه آن را تغییر دهد ، آنها با حوصله مشتری را در روند کشف خود راهنمایی می کنند.
روانشناس خوب دلسوز بیماران خود است
دلسوز بیماران خود است
یک روانشناس خوب، بسیار دلسوز بیماران و مراجعه کنندگان خود بوده و می تواند عمیقا با آنها در برابر مشکلات و سختی ها و درد هایشان همدردی و همدلی داشته باشد. همچنین روانشناسان با کیفیت می توانند رنج و سختی بیماران خود را تا حدی التیام بخشیده و به آنها کمک کنند تا احساس راحتی و خوشحالی مجددی داشته باشند.

------------------------------------------------------------------------

آدرس مرکز روان روشن

کرج-چهارراه طالقانی-بعد از داروخانه چلنگر-ساختمان ۳۷۸ – طبقه فوقانی – مرکز مشاوره و روانشناسی روان روشن

تلفن همراه دفتر روان روشن
09371542507

تماس مستقیم با دفتر روان روشن در کرج
02634474607