• ر.وانشناس خوب در کرج
 • بهترین روانشناس در کرج
 • روانشناس خوب کرج
 • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

10 ویژگی روانشناس خوب

ده وبژگی روانشناس خوب در این بخش برای کاربران سایت روان روشن بهترین روانشناس خانواده در کرج قرار داده شده است.

مقاله فوق العاده قابل دسترسی عمومی که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است حاکی از آن است که ده ویژگی و عملکرد درمانگرهای موثر  بر اساس تئوری ، سیاست و شواهد تحقیق وجود دارد. این صفات طاقت فرسا نیستند ، اما تصویر خوبی از آنچه روانشناس را مثر می کند به شما ارائه می دهند. درمان ، مانند همه مهارت های مربیگری ، می تواند ظریف و پیچیده باشد ، و همیشه آسان ترین روش درمانی برای شما آسان ترین روش نیست.

در مقاله APA 14 ویژگی و عملکرد وجود دارد که یک درمانگر موثر را تشکیل می دهد ، در اینجا 10 مورد از موارد مورد علاقه ما ذکر شده است:

1. درمانگران موثر مهارتهای بین فردی پیچیده ای  دارند ،  آنها به حالت عاطفی شما حساس هستند و می توانند با گرما و پذیرش ارتباط خوبی برقرار کنند. آیا درمانگر خود را گرم و راحت می دانید؟

2. روانشناسان موثر  اعتماد  به مشتری خود را ایجاد می  کنند - مشتری های آنها احساس می کنند درک شده اند و معتقدند که درمانگر توانایی کمک به آنها را دارد. بسیار مهم است که شما احساس می کنید می توانید به درمانگر خود اعتماد کنید ، اگر قرار است با هم همکاری خوبی داشته باشید.

3. درمانگران خوب قادر به ایجاد آنچه " اتحاد درمانگر " نامیده می شود ، به این معنی که آنها می توانند یک پیوند درمانی در اطراف اهداف و وظایف درمان ایجاد کنند. جو مشترک و هدفمند است. به دنبال درمانگرانی است که این رابطه را به طور محکم و در اوایل درمان ایجاد می کنند.

4. کیفیت چهارم پیچیده است ، توانایی یک درمانگر در  ارائه توضیح قابل قبول و سازگار برای ناراحتی مشتری. توضیح پریشانی می تواند ابزاری مفید در درمان باشد و مهم است که مشتریان با آن طنین انداز شوند. توضیح (در درمان) اما تنها ابزاری است ، وسیله ای که مشتری می تواند بر مشکلات خود غلبه کند. توضیحات بیولوژیکی اگرچه متداول هستند ، اما مبتنی بر علم جامد نیستند و در واقع باعث بدتر شدن لکه بینی می شوند ، ناامیدی را افزایش می دهند و تغییر رفتار مفید را کاهش می دهند. درک این که رنج انسانی است و همه ما درگیر راه های خود هستیم ، باعث کاهش لکه بینی و افزایش خوش بینی / تعامل / انعطاف پذیری می شود. شکار برای "علل" اغلب کمتر از یادگیری مستقیم کنترل احساسات دشوار و تغییر رفتارهای ما اهمیت دارد. مشکلات انسانی ساده نیستند ، غالباً دلایل متعددی دارند که نمی توان به راحتی آنها را حل کرد. رفع بیش از حد علت مشکلات می تواند بسیار غیرمولد باشد.مدل اساسی ACT توضیحات مفیدی و مفیدی از پریشانی ارائه می دهد که باعث افزایش تعامل ، شفقت به خود و عمل می شود.

5- درمانگر یک  برنامه درمانی  مطابق با توضیحات دارد که برای مشتری منطقی است. اگر مشتری احساس کند که درک شده و پذیرفته است که یک طرح درمانی م beثر است ، بهتر به آن می چسبد. با روانشناس خود به دنبال برنامه های درمانی خوب و واضح باشید.

6. درمانگر موثر  پیشرفت مشتری را به روشی اصیل رصد می کند . این بسیار مهم است که یک روانشناس نحوه عملکرد مشتریان خود را اندازه گیری کند تا پیشرفت مشخص شود. به دنبال روانشناسانی بگردید که از مقیاسهای مناسب استفاده کرده و هدف خود را به طور واضح بحث کنند و به ابزارهای نظارت بر پیشرفت توجه داشته باشند و رویکرد آنها را به نتایج متناسب کنند.

7. روش  انعطاف پذیر  کلید درمانی و مشاوره خوب است. برای روانشناسان مهم است که بتوانند رویکرد خود را هنگامی که کار نمی کند یا پیشرفت خیلی کند انجام می دهند ، سازگار کنند. روانشناس برای اطلاعات جدید باز است ، فرضیه های آنها را آزمایش می کند و از همه مهمتر حاضر به اشتباه است.

8- روانشناسان موثر  از مناطق دشوار و دردناک اجتناب نمی کنند و در واقع از مناطق دشوار برای کمک موثرتر به مشتریان خود استفاده می کنند. غالباً می توانیم از افکار و احساسات دردناک اجتناب کنیم. درمانگران خوب وقتی انتخاب می کنند که مشتری هایشان از یک موضوع سخت اجتناب می کنند و می توانند به آرامی و به روشی حرفه ای و مفید این مناطق دشوار را کشف کنند. ممکن است برای مشتری ناراحت کننده باشد ، اما در نهایت کیفیت حیاتی یک درمانگر موثر است.

9. درمانگر موثر  ، امید و خوش بینی را بیان می کند. این برای پیشرفت مشتری نسبتاً آسان است ، با این حال ، کسانی که دارای مشکلات شدید و / یا مزمن هستند شاید بیشتر به این نیاز داشته باشند. درمانگران ACT عاشق کار با مشتریانی هستند که رویکردهای دیگر را شکست خورده اند - آنها به خوبی می دانند چه عواملی م workثر نیست و مشتاقانه سعی دارند چیز جدیدی را امتحان کنند! درمانگران موثر مبارزات را تأیید می کنند و در عین حال امیدوارند که مشتری می تواند گیر کند و خواهد گرفت.

10. روانشناسی رشته ای است که به سرعت در حال رشد است ، تحقیقات قویتری نیز وجود دارد که دائماً انجام می شود و به ما کمک می کند تا بفهمیم چگونه بهترین رفتار را با مشتریان خود داریم. درمانگران موثر  بهترین تحقیقات ممکن  راجع به مشتریان خود را دنبال می کنند. به دنبال درمانگرانی باشید که متعهد به ماندن در لبه علمی علوم روانشناسی هستند.

این 10 ویژگی است که یک درمانگر را در معالجه بیماران خود مثر می کند.  اگر چهارده ویژگی را دوست دارید ، می توانید مقاله کامل را  اینجا ببینید . درمان می تواند یک سرمایه گذاری خارق العاده در سلامتی و خوشبختی باشد ، و مهم این است که یک درمانگر را انتخاب کنید که در کمک به شما در رسیدن به اهداف شما موثر باشد. اگر با روانشناس جدیدی کار می کنید یا بدنبال یکی از آنها هستید ، می توانید از این 10 ویژگی استفاده کنید تا بفهمید در کمک به شما مثر هستند.

به نظر می رسد روانشناسان و روانپزشکان متخصصان مشابهی هستند ، اما آنها در واقع عملکردهای کاملاً متفاوتی را در رابطه با سلامت روان انجام می دهند. بسیاری از مردم بحث می کنند که کدام موقعیت "بهتر" است. با این حال ، "بهتر" اصطلاحی نسبی است. برای اینکه بفهمیم چه چیزهایی برای بعضی چیزها بهتر است ، باید تفاوت این دو را بررسی کنیم. 

در حالی که روانشناسان و روانپزشکان برای حل مسائل ذهنی ، عاطفی و رفتاری با افراد همکاری می کنند ، هر یک از آنها به روش های مختلف به روش و روش نزدیک می شوند. برای مبتدیان ، روانپزشکان پزشکانی هستند که دارای مدرک پزشکی هستند. روانشناسان دارای مدرک دکترا از م institutionsسسات غیر پزشکی هستند. در زیر برخی تفاوتهای عمده دیگر برای کمک به تعیین موقعیت برای موقعیتهای خاص ترسیم شده است.

روانشناس چیست؟

روانشناس کسی است که با مشاهده ، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط ، فرایندهای ذهنی و رفتار انسان را مطالعه می کند. برخی از روانشناسان به طور مستقل کار می کنند ، تحقیق می کنند یا فقط با بیماران یا مشتریان کار می کنند. دیگران به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی کار می کنند ، با پزشکان ، مددکاران اجتماعی و دیگران همکاری می کنند تا بیماری را درمان کنند و به طور کلی سلامتی را ارتقا دهند.

روانشناس چه کاری انجام می دهد؟

روانشناس کسی است که با مشاهده ، تفسیر و ضبط نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط ، فرایندهای ذهنی و رفتار انسان را مطالعه می کند.

یک روانشناس معمولاً موارد زیر را انجام می دهد:

 • انجام مطالعات علمی برای مطالعه رفتار و عملکرد مغز ( روانشناس مغز و اعصاب )
 • از طریق مشاهدات ، مصاحبه ها ، نظرسنجی ها ، آزمون ها و روش های دیگر اطلاعات را جمع آوری کنید
 • الگوهایی را پیدا کنید که به آنها در درک و پیش بینی رفتار کمک کند
 • از دانش آنها برای افزایش درک در میان افراد و گروهها استفاده کنید
 • برنامه هایی تدوین کنید که با پرداختن به مسائل روانشناختی ، مدارس و محل کار را بهبود بخشد
 • با افراد ، زوج ها و خانواده ها کار کنید تا به آنها کمک کند تغییرات مطلوبی را در رفتارها ایجاد کنند
 • اختلالات روانی ، رفتاری یا عاطفی را شناسایی و تشخیص دهید
 • برنامه های درمانی را تدوین و اجرا کنید
 • برای کمک به درمان بیماران با پزشکان یا مددکاران اجتماعی همکاری کنید

روانشناسان به دنبال درک و توضیح افکار ، عواطف ، احساسات و رفتار هستند. بسته به موضوع مطالعه ، روانشناسان از روش هایی مانند مشاهده ، ارزیابی و آزمایش برای ایجاد نظریه هایی در مورد باورها و احساساتی که بر اعمال فرد تأثیر می گذارند استفاده می کنند.

روانشناسان غالباً از طریق آزمایش های کنترل شده آزمایشگاهی ، روانکاوی یا روان درمانی ، اطلاعات را جمع آوری و ارزیابی می کنند. آنها همچنین ممکن است آزمون های شخصیت ، عملکرد ، استعداد یا هوش را انجام دهند. آنها به دنبال الگوهای رفتاری یا روابط علت و معلولی بین وقایع هستند و هنگام آزمایش نظریه ها در تحقیقات خود یا معالجه بیماران ، از این اطلاعات استفاده می کنند.

آیا شما مناسب روانشناسی هستید؟

 

روانشناسان شخصیت متمایزی دارند . آنها تمایل به افراد تحقیق دارند ، به این معنی که آنها روشنفکر ، درون نگر و کنجکاو هستند. آنها کنجکاو ، روشمند ، منطقی ، تحلیلی و منطقی هستند. بعضی از آنها اجتماعی نیز هستند ، به این معنی که مهربان ، سخاوتمند ، با همکاری ، صبور ، مراقب ، مفید ، همدل ، با تدبیر و صمیمی هستند

آیا این شبیه شما است؟ در آزمون شغلی رایگان ما شرکت کنید تا بفهمید روانشناس یکی از برترین مسابقات شغلی شماست یا خیر.

اکنون در آزمون رایگان شرکت کنید درباره آزمون شغلی بیشتر بدانید

محل کار روانشناس چگونه است؟

برخی از روانشناسان به تنهایی کار می کنند ، که ممکن است شامل تحقیقات مستقل یا مشاوره فردی به بیماران باشد. دیگران به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی کار می کنند ، با پزشکان ، مددکاران اجتماعی و دیگران برای درمان بیماری و بهبود سلامت عمومی همکاری می کنند. بسیاری از روانشناسان بالینی و مشاوره ای در عمل خصوصی مطب های خاص خود را دارند و می توانند برنامه های خاص خود را تنظیم کنند. سایر محل های کار معمول شامل کلینیک ها ، بیمارستان ها ، مراکز توان بخشی و مراکز بهداشت روان و جامعه است. بیشتر روانشناسان تحقیقاتی در کالج ها و دانشگاه ها ، سازمان های دولتی یا سازمان های تحقیقاتی خصوصی کار می کنند.

بیشتر روانشناسان مدارس در مدارس دولتی کار می کنند ، در سطوح مختلف از مهد کودک تا دانشگاه. آنها همچنین در مدارس خصوصی ، دانشگاه ها ، بیمارستان ها و کلینیک ها ، مراکز درمانی جامعه و اقدامات مستقل کار می کنند.

روانشناسان در عمل خصوصی اغلب می توانند ساعات کاری خود را تعیین کنند و بسیاری از آنها به عنوان مشاور مستقل به صورت نیمه وقت کار می کنند . با این حال ، آنها اغلب ساعات عصر یا آخر هفته را برای اسکان مشتریان ارائه می دهند. کسانی که در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان یا سایر مراکز درمانی مشغول به کار هستند نیز ممکن است شیفت عصر یا آخر هفته داشته باشند. بیشتر روانشناسانی که در کلینیک ها ، دولت ها ، صنایع یا مدارس مشغول به کار هستند در ساعات کاری منظم برنامه های تمام وقت را کار می کنند.