• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

ویزگی روانشناس خوب

ویژگیهای روانشناس خوب 

دانستن اینکه چه ویژگی هایی در روانشناس بیشترین اهمیت را دارد می تواند بسیار ارزشمند باشد - خواه به دنبال درمان هستید ، یا در حرفه روانشناسی کاوش می کنید یا هر دو. خصوصیات شخصی ممکن است ذاتی یا اکتسابی باشد. روانشناسان موفق دارای بسیاری از خصوصیات بین فردی هستند که شما در یک دوست ، مربی یا مربی به دنبال آنها هستید. آنها گرم ، قابل دسترسی ، تشویق کننده و برای موفقیت شما سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این ، روانشناسان برای مشاوره به مشتریان نیاز به آموزش و مدارک مناسب دارند. 

 

ویژگی یک روانشناس صالح

 
تعهد به یادگیری مادام العمر ویژگی یک روانشناس صالح است. از آنجا که ایده ها و رویکردهای درمانی جدید به طور مداوم ظهور می کنند ، روانشناسان باید با شرکت در سمینارها ، بررسی یافته های تحقیق مبتنی بر مدارک و مشاوره با همکاران ، در جریان حرفه خود قرار گیرند. اگر روانشناس آمادگی کافی برای کار با نوع خاصی از مشتری یا موقعیت را نداشته باشد ، تمایل به کمک به مردم می تواند نتیجه معکوس دهد. مشاوره نامناسب یا تشخیص نادرست می تواند به مشتری آسیب جدی برساند. روانشناسان باید خودآگاهی داشته باشند تا مناطقی را که نیاز به آموزش بیشتری دارند تشخیص دهند. 
یکدلی 
روانشناسان همدلی و نگرانی واقعی را از خود بروز می دهند. آنها متوجه تفاوت های ظریف در تن صدا و زبان بدن می شوند. مهارت هایی مانند گوش دادن فعال و تأمل ، مشتری را به اشتراک افکار ، احساسات و عقاید سرکوب شده ترغیب می کند. روانشناسان درک و پذیرش احساسات قدرتمند تخلیه شده را برقرار می کنند. آنها هنگام کار با مشتری های زندانی  مانند مجرمان جنسی ، واکنش ها و احساسات خود را مدیریت می کنند تا آنها را درک کنند و تغییر ایجاد کنند. 
 

توانایی حل مسئله 

 
گرچه وسوسه انگیز است ، اما روانشناسان در برابر خواست مشاوره مقاومت می کنند. در عوض ، آنها با صبر و حوصله منتظر باز شدن مشتری هستند ، مشکلات را شناسایی می کنند و دلایل نارضایتی از شرایط زندگی را بیان می کنند. انگیزه با اشاره به عدم اختلاف بین اهداف مشتری و رفتار ناصحیح او برانگیخته می شود. اهداف مورد بحث قرار گرفته و یک برنامه درمانی با تشریح مراحل بعدی درمان تدوین شده است. 
مرزهای مناسب 
روانشناسان مرزها را رعایت می کنند و هرگز از مرز روابط حرفه ای و درمانی عبور نمی کنند. آنها فاصله شخصی مناسب را حفظ می کنند. بعد از ساعتها که روانشناس در دسترس نیست ، به مشتریان دستورالعمل کمک می دهند. روابط عاشقانه با مشتریان هرگز به دلیل اختلاف قدرت ، قوانین اخلاقی و قوانین استثمار جنسی منع چنین اقداماتی مورد توجه قرار نمی گیرد. 
امانت 
مشتریان این اطمینان را دارند که آیا یک روانشناس قابل اعتماد است یا خیر. روانشناسان نشان می دهند با تأکید بر محرمانه بودن می توان به آنها اعتماد کرد. به عنوان بخشی از مصرف اولیه ، مشتریان از حقوق حفظ حریم خصوصی خود مطلع می شوند و از هرگونه استثنا possible احتمالی در مورد رازداری ، از جمله تهدیدات صدمه قریب الوقوع به خود یا دیگران ، مطلع می شوند. روانشناسان به مشتریانی که آزادانه در اشتراک افکار و احساسات خود بدون قضاوت عمل می کنند ، اطمینان می دهند. بازخورد به مشتریان سازنده و حمایت کننده است. 
صبر 
روانشناسان واقع گرایانی هستند که تشخیص می دهند رفتارهای طولانی مدت و ناسازگار را نمی توان به سرعت یاد گرفت. آنها به جای اینکه به مشتری بگویند چه چیزهایی را تغییر دهد و چگونه آنها را تغییر دهد ، آنها با حوصله مشتری را در روند کشف خود راهنمایی می کنند. آنها می پذیرند که پیشرفت غیرخطی است و عقب ماندگی ها معمول است. مشتریان عصبانی یا مقاوم قبل از آمادگی برای تغییر مجبور یا دستکاری نمی شوند. 
هسته اخلاقی جامد 
روانشناسان اخلاقی استانداردهای تعیین شده توسط هیئت مجوز ایالتی روانشناسی و کد اخلاقی انجمن روانشناسی آمریکا را درونی می کنند. آنها گشودگی ، صداقت و شفافیت را نشان می دهند. همه چیز ، از مشاوره به مشتریان گرفته تا نوشتن یادداشت های پرونده ای تا صورتحساب بیمه ، کاملاً ناروا است. رفتارهای روانشناسان اخلاقی با نگرش ها و ارزش های اعلام شده خود سازگار است. 
حساسیت بین فرهنگی 
خودآگاهی و تعهد به تنوع نمونه ای از یک روانشناس موثر است. یک روش برش کوکی برای تشخیص و درمان مشتری در یک جامعه کثرت گرا جواب نمی دهد. روانشناسان آگاه اجتماعی ساختارهای اجتماعی ، مانند نژاد ، قدرت ، امتیاز و ستم سیستمی را درک می کنند. آنها تعصبات شخصی خود را تشخیص داده و با آن مقابله می کنند در حالی که تلاش می کنند در عمل خود منصفانه ، عادلانه ، منصفانه و شامل شوند.