• ر.وانشناس خوب در کرج
  • بهترین روانشناس در کرج
  • روانشناس خوب کرج
  • روانشناس خوب کرج

روانشناس خوب در کرج

دکتر زهرا جیریایی شراهی


فارغ التحصیل روانشناسی بالینی


از دانشگاه علوم تحقیقات تهران


روان درمانگر بالینی و متخصص 

مشاوره پیش از ازدواج همراه با تست های شخصیت
بررسی و درمان خیانت زناشویی
درمان تخصصی وسواس – افسردگی – اضطراب
سکس تراپی
تشخیص ودرمان مشکلات رفتاری کودک

مسئولیتها
مدیرو موسس ودرمانگر مرکز روان روشن در کرج
مسئول فنی و درمانگرمرکزروانشناسی سعادت آباد

یهترین روانشناس در کرج

روانشناس خوب کیست

روانشناس خوب کیست 

وقتی به روانشناس فکر می کنید بلافاصله تصویری از شخصی را که صبور است ، شنونده خوبی دارد و دلسوزی زیادی دارد به ذهن متبادر می کنید. اگرچه این ویژگی های مهمی است که باید برای داشتن یک روانشناس خوب داشته باشید ، ویژگی های مهم دیگری نیز وجود دارد که فرد باید برای تبدیل شدن به یک روانشناس موفق داشته باشد. بنابراین ، مهمترین ویژگیهای شخصیتی برای ادامه این حرفه چیست؟ طبق دفترچه شغلی دفتر کار ایالات متحده ، هفت ویژگی و مهارت برای تبدیل شدن به یک روانشناس عالی وجود دارد. 
 

روانشناسان باید مهارت های تحلیلی داشته باشند .

 
برای اینکه هر متخصص بهداشت روان به مشتریان خود کمک کند ، باید بتواند استنباط کند ، اطلاعات جمع آوری شده را مورد بررسی قرار دهد. روانشناس بودن چیزی فراتر از گوش دادن به مشکلات مردم است. آنها باید اطلاعات مربوط به فرد یا خانواده را که به دنبال کمک هستند جمع آوری کنند و از این اطلاعات برای ایجاد راه حل برای تغییر استفاده کنند. 
روانشناسان باید مهارت های ارتباطی داشته باشند 
یکی از مهمترین مهارتهایی که روانشناس باید داشته باشد ، مهارتهای ارتباطی خوب است. آنها باید بتوانند با مشتری ، سایر متخصصان بهداشت روان و پزشکی ، کارمندان و سایر افراد مهم ارتباط برقرار کنند. آنها باید بتوانند افکار و برنامه های عملی خود را به طور مثر برقرار کنند. 
روانشناسان باید مهارت های مشاهده ای داشته باشند 
بیشتر تمرینات روانشناختی فراتر از گفتگو و انجام مشاهدات دقیق است. اکثر روانشناسان می توانند صرفاً با مشاهده تعاملات آنها ، اطلاعات زیادی در مورد یک فرد یا خانواده جمع کنند. مواردی مانند زبان بدن ، حالت های چهره و طرز رفتار می توانند داستان بسیار بزرگتری از کلمات را بیان کنند. 
 

روانشناسان باید صبر داشته باشند .

 
برای اینکه یک متخصص سلامت روان باشید ، باید صبر زیادی داشته باشید. در بسیاری از موارد شما به افراد کمک می کنید تا از طریق مسائل چالش برانگیز کار کنند ، که این ممکن است زمان زیادی را صرف کند. مهم است که به مشتری اجازه دهید با سرعت خود کار کند و این می تواند یک کار دشوار باشد بدون پشتکار زیاد. 
روانشناسان باید مهارت های مردم را داشته باشند 
از آنجا که رشته روانشناسی هر روز کار با مردم را در بر می گیرد ، داشتن مهارت های خوب و موثر در افراد ضروری است. تبدیل شدن به یک روانشناس عملی یک حرفه برای افرادی است که دوست دارند مستقیماً با دیگران کار کنند. 
روانشناسان باید مهارت های حل مسئله را داشته باشند 
در بسیاری از مواقع ، افراد و خانواده ها از روانشناس کمک می گیرند زیرا آنها مهارت لازم برای حل مشکلاتی را که به تنهایی تجربه می کنند ندارند. به همین دلیل است که یک روانشناس باید مهارت حل مسئله عالی داشته باشد. بعضی اوقات راه حل مشکلات ساده است اما در بسیاری از موارد دستیابی به راه حل خلاقیت و نبوغ لازم را خواهد داشت. 
روانشناسان باید از قابلیت اعتماد برخوردار باشند 
آخرین کیفیت لازم قابل اعتماد بودن است. اگر مشتری احساس کند که نمی تواند به متخصص بهداشت روان خود اعتماد کند ، هیچگاه رابطه خوبی وجود نخواهد داشت. ایجاد رابطه بین مشتری و پزشک تنها راه ایجاد یک رابطه درمانی مطمئن و موثر است. 
در حالی که این ویژگی ها برای تبدیل شدن به روانشناس ضروری هستند ، ویژگی های دیگری وجود دارد که یک پزشک برجسته را ایجاد می کند. مواردی مانند همدلی ، احترام ، شهود خوب و مهارت های پرورش همه مواردی است که کاندیدای ایده آل برای روانشناسی شدن است. اگر این مهارت ها و ویژگی هایی است که در اختیار دارید ، ممکن است بخواهید مسیرهای مختلفی را که می توانید با مدرک روانشناسی دنبال کنید ، بررسی کنید.